Začíná podzimní sbírka na nemocné děti Srdíčkové dny, Denik.cz

18.9.2017
V Česku v pondělí začíná tradiční sbírka Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem. Potrvá do pátku. Zájemci si budou moci od dobrovolníků v ulicích koupit magnetky se zvířátky za 30 Kč nebo žetony do vozíků za 35 Kč. Charitativní společnost Život dětem pořádá akci 17 let, a to na jaře, na podzim a v zimě. Celkem vybrala přes 100 milionů korun a pomohla několika tisícovkám rodin.

 

Výtěžek veřejné sbírky pomůže vážně nemocným dětem, které jsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu odkázány na celodenní péči jednoho z rodičů. Zakoupením suvenýrů lidé přispějí na pořízení rehabilitačních a zdravotních pomůcek, invalidních vozíků, zdravotních kočárků, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy nebo rehabilitačních pobytů dětí.

Tváří podzimních Srdíčkových dnů je roční Honzík, který brzy po narození přestal přijímat potravu a musel být převezen do nemocnice v Motole. Trpí vzácnou Hirschprungovou nemocí, kdy v tlustém a tenkém střevě nefunguje nervový systém. Operativně mu proto z velké části musela být střeva odstraněna a zaveden vývod. Potravu přijímá přes stálý žilní katetr a potřebuje mnoho nákladných pomůcek a vybavení.

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/zacina-podzimni-sbirka-na-nemocne-deti-srdickove-dny-20170918.html

 

 

Zpět