Zámečky lásky? Také boxy na klíče od sdílených bytů na sloupech vadí, Denik.cz

15.9.2019
Někomu možná při procházce hlavním městem mohly připomínat jakousi vylepšenou verzi takzvaných zámečků lásky. Ačkoliv schránky na klíče od sdíleného ubytování typu Airbnb vypadají jinak, především v centru Prahy začaly dělat podobné problémy jako visací zámky od zamilovaných párů na Karlově mostě. Boxy na klíče vadí v údržbě stožárů veřejného osvětlení.

„Negativní vlivy ubytování typu Airbnb se nám čím dál častěji rozšiřují také na stožáry veřejného osvětlení. Za nás ale jasně říkáme, že boxy na klíče nemají na SVO opravdu co dělat,“ uvedla městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP), která se stará o údržbu veřejného osvětlení v metropoli.

Na facebookové stránce vyzvala, aby se občané, když narazí na boxy na sloupech pouličních lamp, obrátili na dispečink magistrátní společnosti. „I přesto, že se tento fenomén začal rozšiřovat teprve v letních měsících, zaznamenali jsme již řádově nízké desítky demontovaných boxů,“ uvedl v tiskové zprávě Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP.

https://www.denik.cz/ekonomika/zamecky-lasky-praha-airbnb-boxy-na-klice-sdilene-ubytovani-verejne-osvetleni-915.html

Zámečky lásky? Také boxy na klíče od sdílených bytů na sloupech vadí, Denik.cz
Zpět