RockOpera Praha uvede na Silvestra koncertní premiéru Vymítače, ČTK

31.12.2017
RockOpera Praha na Silvestra připravila koncertní premiéru očekávané rockové opery Vymítač s oblíbeným zpěvákem Kamilem Střihavkou v hlavní roli. Kromě Střihavky návštěvníci uvidí a uslyší zpěvačku Žántí, Viktora Dyka, Pavlu Forest, Honzu Toužimského i mladé muzikálové tváře jako Janu Kadeřávkovou se sólem u taneční tyče či majitelku hlubokého hlasu Magdalenu Tempírovou. Na scéně ve tvaru arény se objeví zvláštní obří loutky i akrobatické a ohnivé prvky.

V případě Vymítače jde o první představení RockOpery Praha, která nevychází z žádné konkrétní předlohy, ale je inspirována lidovou pověstí. Scénář i libreto si vzala na starosti Pavla Forest. Po koncertní premiéře je pro návštěvníky připravený velký silvestrovský mejdan.

V prosinci již RockOpera zakončila antickou trilogii Antigona, na jeviště se vrátil Malý princ a oblíbený Faust.

Pražské divadlo RockOpera, které sídlí v areálu holešovické tržnice, loni přilákalo 12.052 diváků, meziročně o 2000 více. Největší divácké přízni se těšila představení Anna Karenina a Faust.

RockOpera uvádí autorské inscenace, v nichž se klasická témata zasazují do nových prostředí nebo kombinují klasiku s rockem a metalem. Předloni například uvedla rockovou operu Anna Karenina, přičemž z prostředí carského Ruska ji autoři přesunuli do světa motorkářů.

RockOpera sídlí na místě předchozího muzikálového divadla. Má hlediště s 800 místy. Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se zde uskutečnila v dubnu 2010 v divadle Milénium, které se později přejmenovalo na Metropolitní divadlo. V současné době nese jméno RockOpera Praha.

RockOpera Praha uvede na Silvestra koncertní premiéru Vymítače, ČTK
Zpět