RockOpera Praha odstartuje novou sezónu, Abradio.cz

17.09.2018
Už tento čtvrtek 20. září 2018 odstartuje RockOpera Praha sezónu 2018/2019. Na úvod si pro fanoušky připravila hororový hit Vymítač s Kamilem Střihavkou v hlavní roli. A nejen to... Zahajovací večer obohatí vernisáž výstavy obrazů Martina Němce z Precedens, který se také stane kmotrem nové sezóny. Začátek představení je napánovaný na 19:00 hodin.

 

"Opera Vymítač se stala nejnavštěvovanějším představením v první polovině roku 2018. Dokázali jsme ji třikrát vyprodat. Není tedy divu, že s ní zahajujeme i novou divadelní sezónu, a doufáme, že nám přinese štěstí. Máme totiž do následujících měsíců plno plánů a novinek. Tou nejzásadnější je bezesporu premiéra nové hry Frankenstein, jejíž koncertní verze se naši diváci dočkají už na Silvestra,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Nejen Vymítač si v prvním půlroce letošního roku našel diváky. Také ostatní repertoár slavil úspěchy a výsledkem byla rekordní bezmála deseti tisícová návštěvnost.

"Takový divácký zájem nás samozřejmě těší a současně je výzvou do nadcházející sezóny."

"Jako poděkování jsme si pro diváky přes prázdniny nachystali novou skladbu Pláč, která má být i určitým lákadlem na zahajovací večer, protože pochází z Vymítače. Jde o baladu, jíž dominuje hlas zpěvačky Žántí. Plánujeme k ní natočit i videoklip s mezinárodním filmovým týmem ve velhartickém kostele, jehož tajemné pověsti nás inspirovaly k příběhu opery. Kromě Žántí se v něm pro zajímavost objeví i Kamil Střihavka jako Vymítač,“ doplňuje Pavla Forest.

Zářijový Vymítač bude specifický další exkluzivní událostí.

Večer od 18 hodin totiž proběhne vernisáž výstavy obrazů Martina Němce, klávesisty, skladatele, kapelníka a textaře skupin Precedens a Lili Marlene. Obrazy budou k vidění v galerii RockOpery Praha do 23. října.

 

https://www.abradio.cz/hudebni-novinky/telegraficky/13306-rockopera-praha-odstartuje-novou-sezonu/

RockOpera Praha odstartuje novou sezónu, Abradio.cz
Zpět