Režisér Jan Hřebejk míří do politiky: Do zastupitelstva Prahy 5 kandiduje v „barvách“ starostů, Blesk.cz

20.6.2018
Jeden z nejznámějších českých režisérů Jan Hřebejk, jenž má „na svědomí“ filmové trháky jako Pelíšky, Pupendo nebo Musíme si pomáhat, se rozhodl vydat na politickou dráhu. V podzimních komunálních volbách bude kandidovat do zastupitelstva Prahy 5 za STAN.

Kandidaturu věhlasného režiséra „v barvách“ starostů potvrdil Blesk.cz předseda poslanekého klubu STAN Jan Farský. „Bude kandidovat na čtvrtém místě, je náš registrovaný podporovatel,“ řekl. Ačkoliv se podle svých slov poznal s režisérem již před lety, ke vstupu do politiky ho nijak nepřemlouval.

Jan Hřebejk, jenž režíroval Šakalí léta, proslulé Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo a řadu dalších úspěšných filmů, žije v Praze 5 většinu života. „ Žiji tady 51 let, většinou jsem tu i pracoval, na Barrandově jsem natočil celou řadu filmů, chodil jsem tu do lidové školy umění,“ uvedl k tomu, proč se rozhodl kandidovat do zastupitelstva. Vzorem mu byl jeho přítel, nedávno zesnulý spisovatel Petr Šabach, který byl od roku 2014 zastupitelem v Praze 6. Hřebejk nezavrhl, že by výhledově mohl zkusit vstoupit i do vysoké politiky, i když to podle něj vyžaduje specifický typ trpělivosti.

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/549669/reziser-jan-hrebejk-miri-do-politiky-do-zastupitelstva-prahy-5-kandiduje-v-barvach-starostu.html

Režisér Jan Hřebejk míří do politiky: Do zastupitelstva Prahy 5 kandiduje v „barvách“ starostů, Blesk.cz
Zpět