Premiéra Vymítače již tuto středu v RockOpera Praha, Musical.cz

26.03.2018
Nová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o neopětované lásce a děsivých rituálech. Takový je Vymítač, jedno z hudebně nejtvrdších děl, s jakým kdy RockOpera Praha přišla, ale zároveň i úplně první hororová opera v její historii. Divadelní premiéra novinkového kusu se uskuteční tuto středu 28. března 2018 od 19 hod.

Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou. „Kdysi jsem viděl koncert Ozzyho Osbourna, který začínal Carminou Buranou. Pak nastoupil Ozzy a já si říkal, že je škoda, že Carmina nepokračuje. Rozhodl jsem se tedy udělat metalového Orffa. Stejně jako v Carmině Buraně, i ve Vymítačovi bude sborový zpěv, ale prolínaný také growlingem a screamováním,“ popisuje hudební stránku představení její autor Milan Steigerwald.

Samotný příběh Vymítače je inspirovaný jednou starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. Mělo tu docházet k pohanským a satanistickým rituálům, měli zde vraždit nemrtví a skrz vyvolávání duchů se tu údajně chtěl jeden voják pomstít milé zemřelého kamaráda. Dívka totiž stále oplakávala svoji zesnulou lásku a vojáka, který se jí nabízel, odmítala. Muže její lpění na zemřelém tak rozčilovalo a uráželo, že se rozhodl vykonat keltský pohanský rituál, jímž ze záhrobí vyvolal ducha svého přítele a pomocí temných sil nechal nebohé děvče posednout. Dívce nyní může pomoct už jedině Vymítač!

Hlavní role Vymítače se chopí hvězda RockOpery Praha Kamil Střihavka. Kromě něj mohou diváci v nové rockové opeře vidět další známá jména jako Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další. Mimo to, jak už je u tohoto souboru zvykem, kromě pěveckých a hereckých výkonů nebude nouze ani o velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show. Diváky dokonce čeká i tanec u tyče v podání Jany Kadeřávkové a mistryně světa v Pole disciplínách Alexandry Kalousové. Režii má na svědomí mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva.

OBSAZENÍ

Vymítač: Kamil Střihavka
Voják: Honza Toužimský / Honza Tláskal
Kamarád vojáka: Petr Kutheil
Kněžka: Helena Kubelková
Mág, veterán: Petr Opava
Menhir: Pavla Forest
Dívka vojáka: Žántí
Démon: Magdaléna Tempírová
Dívky v nočním klubu: Jana Kadeřávková, Alexandra Kalousová, Eva Petrášková, Jana Eichlerová
Lidé, vojáci: Sbor Rockové akademie, Vratislav Kolomazník, Salvi Salvatore, Pavel „Fafelos“ Pešík, Petr „Keeta“ Dvořák, Luboš Balog
Divadelní společnost v klubu: Jana Paňková, Zuzana Dovalová, Matěj Kohout, Jan „Jafar“ Filipenský / Petr Novák

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald
Scénář a libreto: Pavla Forest
Režie a choreografie: Irina Andreeva
Asistent režie: Eva Petrášková
Grafika: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová   
Symfonické aranžmá: Daniel Wunsch
Sound Engineer: Richard Scheufler Jr.
Jevištní mistryně: Jana Eichlerová
Media Relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub

http://www.musical.cz/zpravy/premiera-vymitace-jiz-tuto-stredu-v-rockopera-praha/

Premiéra Vymítače již tuto středu v RockOpera Praha, Musical.cz
Zpět