Matka Ježíše Krista Maria Madonna si podmaní pražskou RockOperu. Boha zazpívá Eva Urbanová, Life4you.cz

26.3.2022
Příběh, který začal nové dějiny lidstva, pohledem ženy a matky. Rocková opera o ženě, která dala život synu božímu i svému mariánskému kultu. Tak by se stručně dal popsat příběh již třináctého díla autorské dvojice Milan Steigerwald & Pavla Forest. V titulní roli Marie Madonny, která bude mít svou divadelní premiéru v režii Iriny Andreevy v úterý 29. března od 19 hodin, se ujme sama libretistka Pavla Forest. Ježíše Krista ztvární zpěvák Jan Tláskal.

„Na netradiční zpracování klasických příběhů jsou naši příznivci už dávno zvyklí, každým novým kusem jim chceme přinést něco nového, něco nečekaného. V Marii Madonně na ně čeká překvapení v osobě světově uznávané operní pěvkyně, milovnice tvrdé muziky a především naší kamarádky Evy Urbanové, která bude v roli Boha protipólem Jana Toužimského, který si s gustem střihne roli Ďábla,” prozrazuje libretistka Pavla Forest.

V dalších rolích se diváci mohou těšit na Jiřího Zonygu, Viktora Dyka, Danielu Langrovou, Ravena nebo v neposlední řadě na tanečnici Janu Ricci, která v roli Salomé předvede tanec s živým hadem.

“ A to není jediné překvapení, které pro návštěvníky premiérové představení chystáme. V rámci slavnostního večera rovněž pokřtíme videoklip související s Marii Madonnou. Kmotrem se již podruhé v historii našeho divadla stane uznávaný filmový režisér Václav Marhoul,” doplňuje k průběhu premiérového večera v RockOpeře Praha její principálka Pavla Forest.

„S Václavem Marhoulem jsme staří známí. Před lety jsme nahráli jako kapela King Size píseň Poslední mohykán z města, k níž vznikl videoklip se záběry z filmu Mazaný Filip, kterého je Václav autorem. Loni v červnu se stal kmotrem Anny Kareniny, zatím posledního alba RockOpery. Jsem moc ráda, že naši nabídku stát kmotrem přijal i tentokrát,” uzavírá Pavla Forest.

https://life4you.cz/kultura/matka-jezise-krista-maria-madonna-si-podmani-prazskou-rockoperu/

Matka Ježíše Krista Maria Madonna si podmaní pražskou RockOperu. Boha zazpívá Eva Urbanová, Life4you.cz
Zpět