Začátkem září se k nám na šest koncertů vypraví Ivan Král, rock&pop

25.8.2017
Ivan Král je považován za jednu z legend české rockové hudby. Do širšího povědomí hudebních fanoušků se zapsal především jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech, hrával také kupříkladu s Johnem Calem nebo Iggy Popem a spolupracoval i s Davidem Bowiem nebo kapelou Blondie.

Ivan Král je považován za jednu z legend české rockové hudby. Do širšího povědomí hudebních fanoušků se zapsal především jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech, hrával také kupříkladu s Johnem Calem nebo Iggy Popem a spolupracoval i s Davidem Bowiem nebo kapelou Blondie.

Do České republiky se ve Spojených státech žijící skladatel, hudebník, zpěvák, producent, ale třeba i filmař vracívá poměrně pravidelně. Poslední dobou už ani ne tak proto, aby jako producent pomohl někomu s novým albem (podílel se například na deskách kapel Lucie, Garage, Mňága a Žďorp, Anety Langerové nebo výběrovém albu Jiřího Suchého), ale většinou aspoň na jeden koncert.

Tentokrát si ovšem na začátek září naplánoval koncertů hned šest. Některé z nich odehraje v akustické podobě jenom v duu s kytaristou Honzou Ponocným, jiné s plnohodnotnou rockovou kapelou. Program by měly tvořit Královy klasické hity, některé coververze (v plánu je prý třeba i písnička od Jiřího Suchého), ale i nové skladby z připravované desky či vzpomínka na repertoár projektu Alias, který se u nás v devadesátých letech dal dohromady v sestavě Ivan Král, David Koller, Ivan Hlas a Karel Šůcha. Hostem turné je kapela November 2nd.

http://www.rockandpop.cz/zacatkem-zari-se-k-nam-na-sest-koncertu-vypravi-ivan-kral/

Zpět