Obří grilovačka na Střeleckém ostrově. Festivaly z náplavky strčila do kapsy, Blesk.cz

01.07.2017
Střelecký ostrov se v sobotu 1. července zaplnil stovkami Pražanů. Přilákalo je sem grilování. První ročník Na gril tour sklízel pozitivní ohlasy. Návštěvníci dokonce poznamenali, že je škoda, že se jiné festivaly jídla na Praze 1 pořádají na smíchovské náplavce, kde je nedostatečný prostor.

Food festival na Střeleckém ostrově návštěvníky překvapil. Čím to? Pražané bývají totiž zejména zvyklí na akce, na kterých objeví desítky stánků, ale chabý doprovodný program. Tady tomu bylo jinak. Na gril tour si na velké stage mohli užít nejen vaření v přímém přenosu, ale také hudební show. Odpoledne tady totiž vystoupila například kapela Sto zvířat.

„Škoda, že se další festivaly jídla nepořádají tady a v tomto duchu,“ povzdechla si návštěvnice Tereza. Lokalita totiž nabízela možnost poklidného nacpávání. A tak návštěvníci tuhle akci často srovnávali s festivaly jídla na smíchovské náplavce.

Žádné tlačenice se ale nekonaly. „Chtěli jsme pro návštěvníky velkou chill out zónu a pokusit se to pojmout v jiném duchu, než bývá zvykem,“ vysvětloval Martin Paločko, jeden z pořadatelů akce.

Na další ročník v metropoli se můžete těšit opět za rok. Nedočkavci se však mohou vydat až do Olomouce, kde se Na gril tour uskuteční  19. srpna.

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/479424/obri-grilovacka-na-streleckem-ostrove-festivaly-z-naplavky-strcila-do-kapsy.html

Zpět