Divadlo Marianny Arzumanové už ladí poslední detaily k premiéře detektivní hry Zakopaný pes, Kulturninovinky.cz

7.10.2019
Na první pohled kouzelná atmosféra a klid, po bližším prozkoumání strašlivé detaily a odhalení, proč a kde je Zakopaný pes. Nejnovější dílo Divadla Marianny Arzumanové diváky zavede do prostředí anglické šlechty a rozehraje v něm velkolepou psychologickou hru. V jedné z hlavních rolí se představí herečka Simona Prasková. Premiéra je naplánována na středu 9. října od 19:30 v Divadle v Celetné.

„V souboru Divadla Marianny Arzumanové působím už třetí sezónu. Musím říci, že každá příprava nového představení pro mě vždy znamená opravdu příjemnou práci s vynikajícími kolegy. Ve hře Zakopaný pes ztvárňuji roli anglické aristokratky Fredy Kaplanové. Ta je manželkou úspěšného obchodníka majitele nakladatelství. Můžu jen prozradit, že je to úplně jiná žena, než já,“ popisuje svou roli herečka Simona Prasková.

Zakopaný pes je psychologická detektivka, která se odehrává ve velkolepé anglické šlechtické společnosti. Všechny postavy jsou členy rodiny a zároveň společníky jedné firmy. Na první pohled diváci spatří kroužek milujících se lidí, kouzelnou atmosféru, útulné prostředí a klid. To ovšem ještě netuší, že tu někde leží zakopaný pes. Během 75 minut jim tento „dokonalý“ svět zmizí před očima, protože se v rámci neočekávaného, náhodného domácího vyšetřování dozví strašlivé detaily, které by se nikdy neodhalily, kdyby se konverzace ubírala jiným směrem.

Představení se zrodilo v režii Marianny Arzumanové. Kromě herečky Simony Praskové se v něm představí Eva Alner Jízdná, Petra Ben Messaoud, Eliška Nezvalová, Jiří Valeš, Janusz Hummel a Lukáš Rous. Kromě středeční premiéry jsou do konce letošního roku naplánované ještě další dva termíny, kdy mohou diváci představení zhlédnout – a to 11. října a 15. listopadu, vždy od 19:30 hodin v Divadle v Celetné.

Simona Prasková je ostřílená filmová, televizní a divadelní herečka. Narodila se v Brně, kde absolvovala JAMU – obor činoherního herectví a muzikálu. Hned po škole dostala angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde také spolupracovala s rozhlasem. Dále to bylo angažmá v Městském divadle Kolín a Hudebním divadle v Karlíně. Od roku 1996 funguje na volné noze a má za sebou hostování v Divadle Kladno, Městském divadle v Nymburce, Národním divadle Praha, Divadle Skelet Pavla Trávníčka a dalších. Od mládí se rovněž zabývá hlasovými pracemi a dabingem. Několik let se aktivně věnuje namlouvání komentářů k dokumentům, převážně pro Českou televizi. V lednu 2019 měl v kinech premiéru film režisérky Olgy Dabrowské „Cena za štěstí,“ kde neotřelým způsobem ztvárnila roli soudkyně Jany Arazimové.

https://www.kulturninovinky.cz/3900-2/https://www.kulturninovinky.cz/3900-2/

 

Divadlo Marianny Arzumanové už ladí poslední detaily k premiéře detektivní hry Zakopaný pes, Kulturninovinky.cz
Zpět