Divadlo Marianny Arzumanové hostující v Celetné uvádí Traktát o lásce, Novinky.cz

7.2.2019
V pátek 8. února se v Divadle Marianny Arzumanové, které má stálou scénu v Divadle v Celetné v Praze, odehraje další z repríz Traktátu o lásce. V představení, které prožívá lásku na mnoho způsobů. Toužíte po lásce partnerské, mateřské, umělecké nebo ještě jiné? Hra nabízí nespočet pohledů na projevený cit, diváky provede labyrintem světové dramaturgie od Aristofana po Čechova a ponoří do scén s velkým emočním nábojem. Start v 19.30 hodin.

Ústřední roli v představení Traktát na lásku hraje cit. Cit, který nás doprovází v každé vteřině našeho života a žene nás přes všechny životní překážky s cílem dosáhnout vytouženého uspokojení a štěstí.

„Na představení je krásné, že se v něm mísí několik forem lásky a nahlíží se na ni z několika různých pohledů. Láska mezi partnery, mateřská, láska k tvorbě, umění apod. Divák je toho všeho nezávislým pozorovatelem a může během večera přemýšlet sám o sobě, o svém životě, svých citech a samozřejmě se i zasmát,“ říká představitelka jedné z ženských rolí Simona Prasková.

Představení režisérky Marianny Arzumanové vychází z “výzkumu” provedeného na základě nejznámějších a nejdojemnějších scén ze světové dramaturgie od Aristofana až po Čechova. Do konce divadelní sezóny se Traktát na lásku bude hrát už jen třikrát – v pátek 8. února, v pondělí 11. března a ve středu 15. května.

Simona Prasková se na divadelních prknech pohybuje už řadu let. Někteří ji však možná znají spíše z televizního seriálu z prostředí justice známého jako Soudkyně Barbara nebo teď z nejnovějšího filmového počinu režisérky Olgy Dabrowské pojmenovaného Cena za štěstí.

„Film měl premiéru na začátku letošního roku a s radostí můžu říci, že už se na něj do kina zašlo podívat více než 30 tisíc diváků. Ztvárňuji v něm opět roli soudkyně, asi jsou mi souzené, ale samozřejmě jsem k ní přistupovala jinak než v Barbaře. Však se diváci mohou přesvědčit sami,“ uvedla herečka Simona Prasková.

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/4614-54348-divadlo-marianny-arzumanove-hostujici-v-celetne-uvadi-traktat-o-lasce.html

Divadlo Marianny Arzumanové hostující v Celetné uvádí Traktát o lásce, Novinky.cz
Zpět